Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ АМИНО ГЕЛ ЗА ВТОР ЧЕКОР ВО ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ

610 ден

Оливал Амино гелот е хидратантен гел кој исклучително нежно ја чисти кожата од остатоците на шминка и нечистотија и ја припрема за остатокот од производите за нега.

 

Збогатен е со бетаин, полиглутаминска киселина, алантоин, екстракт од сладок корен и алое вера, кои заеднички, длабински ја хидрираат кожата, спречуваат нејзино сушење и делуваат противвоспалително и смирувачки. Амино гелот совршено одговара на сите типови кожа и е идеален како втор чекор во чистење на лицето.

 

Употреба: По отстранувањето на шминката и нечисторијата со Оливал Микроемулзијата, нанесете неколку испумпувања од Амино гелот на дланките, масирајте на влажно лице, исплакнете и продолжете со негата. Идеално е да се комбинира со Оливал Хидро Тоникот пред нанесување на остатокот од негата.

 

150 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Decyl Glucoside, Glycerin, Xanthan Gum, Betaine, Lactic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Allantoin, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Sodium Polyglutamate, Sodium Levulinate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.