Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ХИДРО ТОНИК

495 ден

Оливал Хидро Тоникот е хидратантен, негувателен тоник кој моментално (ре)хидратизира, ја урамнотежува pH вредноста, и го намалува ефектот на тврдата вода на кожата. Наменет е за сите типови на кожа, особено за кожа склона кон дехидрација.

 

Бета-глуканот ја поттикнува регенерацијата на заштитната бариера на кожата и ја прави поотпорна на штетни надворешни влијанија, додека екстрактот од Globularie alypum делува антивоспалително и ја смирува чувствителната кожа.  Бетаинот, алантоинот, глицеринот и алое верата го зајакнуваат хидратациското дејство, при тоа враќајќи ја мекоста и природниот сјај. Тоникот доаѓа во амбалажа со пумпица која овозможува практично користење.

 

Употреба: Нанесете го тоник на чисто лице и врат, а потоа продолжете со нанесување на серум, крема и/или масло

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа

 

150 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Butylene Glycol, Betaine, Glycerin, Beta-Glucan, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Phytic Acid, Rosa Damascena Flower Water, Allantoin, Globularia Alypum Leaf Extract, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.