Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ХИДРО ТОНИК

610 ден

Хидро Тоникот е хидратантен, негувателен тоник кој моментално (ре)хидратизира, ја урамнотежува pH вредноста, и го намалува ефектот на тврдата вода на кожата. Наменет е за сите типови на кожа, особено за кожа склона кон дехидрација.

 

Бета-глуканот ја поттикнува регенерацијата на заштитната бариера на кожата и ја прави поотпорна на штетни надворешни влијанија, додека екстрактот од Globularie alypum делува антивоспалително и ја смирува чувствителната кожа. Бетаинот, алантоинот, глицеринот и алое верата го зајакнуваат хидратациското дејство, при тоа враќајќи ја мекоста и природниот сјај. Тоникот доаѓа во амбалажа со пумпица која овозможува практично користење.
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

 

Употреба: Нанесете го тоник на чисто лице и врат, а потоа продолжете со нанесување на серум, крема и/или масло

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа, вклучувајќи ја и чувствителната кожа.

 

150 мл

- +

Опис

Хидро Тоникот е pH оптимизиран за да ја „следи“ природно малку киселата pH на кожата. Поради тоа, кај исушената кожа со компромитирана бариера можна е сензација на лесно пецкање која исчезнува со користење на тоникот и последователната правилна нега на кожата.

Идеален е како прв чекор во негата на кожата по чистење на лицето, пред нанесување на хидратантни серуми, креми и/или масла. Извонредно добро и одговара на кожата по ексфолијација со производи како што е Оливал Микроексфолијантот, и пред нанесување на серуми богати со хијалуронска киселина.

Состојки: Aqua, Butylene Glycol, Betaine, Glycerin, Beta-Glucan, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Phytic Acid, Rosa Damascena Flower Water, Allantoin, Globularia Alypum Leaf Extract, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.