Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МИКРОЕМУЛЗИЈА ЗА ПРВ ЧЕКОР ВО ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ

715 ден

Оливал Микроемулзијата е лесно масло за чистење на лицето збогатено со сквалан и масло од коноп, кое нежно ја топи и отстранува водоотпорната шминка и производите за заштита од сонце.

 

Екстрактот од сладок корен и витамин Е делуваат противвоспалително, антиоксидативно и ја негуваат кожата. Микроемулзијата се измива со неверојатна леснотија и е идеален прв чекор за чистење на сите типови кожа.

 

Употреба: Нанесете неколку потиснувања од пумпицата на суви дланки, измасирајте на суво лице (минимум 20 секунди) и потоа исплакнете. Продолжете со Оливал Амино гелот како втор чекор или со вообичаената нега.

 

150 мл

- +

Опис

Состојки: Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Cannabis Sativa Seed Oil, Squalane, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Butylene Glycol, Aqua

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.