Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МИКРОЕМУЛЗИЈА ЗА ПРВ ЧЕКОР ВО ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ

536 ден

Оливал Микроемулзијата е лесно масло за чистење на лицето збогатено со сквалан и масло од коноп, кое нежно ја топи и отстранува водоотпорната шминка и производите за заштита од сонце.

 

Екстрактот од сладок корен и витамин Е делуваат противвоспалително, антиоксидативно и ја негуваат кожата. Микроемулзијата се измива со неверојатна леснотија и е идеален прв чекор за чистење на сите типови кожа.

 

Употреба: Нанесете неколку потиснувања од пумпицата на суви дланки, измасирајте на суво лице (минимум 20 секунди) и потоа исплакнете. Продолжете со Оливал Амино гелот како втор чекор или со вообичаената нега.

 

150 мл

- +

Опис

Состојки: Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Cannabis Sativa Seed Oil, Squalane, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Butylene Glycol, Aqua

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.