Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ПРИРОДЕН ШАМПОН СЕНЗИТИВ

387 ден

Natural Sensitive шампонот е природен шампон наменет за чувствителна кожа на скаплот. Темелно чисти, го намалува чешањето и го отстранува непријатното чувство на затегање. Со редовно користење на овој шампон се оддржува природната PH вредност на скалпот. Главната база на шампонот се благите природни сурфактанти добиени од билки и протеини од пченица. Не содржи СЛС, вештачки бои и мириси. Може да се користи за секојдневно миење на косата бидејќи не го суши скалпот.

 

Употреба: Нанесете на влажна коса, нежно масирајте и оставете да делува неколку минути. Потоа исплакнете ја косата и нежно исушете.

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.