Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ КОНЦЕНТРАТ ЗА РАЦЕ И НОКТИ СО НЕВЕН

198 ден

Концентратот за раце и нокти од невен навлегува до најдлабоките слоеви на испуканата и чувствителна кожа на рацете. Екстрактот од невен и витаминот Е ја обновуваат оштетената кожа и го успоруваат процесот на стареење, воедно ги обновува оштетените нокти.

 

Употреба: Концентратот е идеален за ноќна нега, се нанесува во мали количини, поспоро се апсорбира и долго се задржува на кожата. Според потребите на вашата кожа. слободно може да се користи и во текот на денот.

 

Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

 

50мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Sesamum Indicum Seed Oil, Calendula Officinalis Extract, Sodium Cetearyl Sulfate, Parfum, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.