Top

ОЛИВАЛ МИЦЕЛАРЕН РАСТВОР СО МАСЛО ОД СМИЛ 2ВО1

130 ден430 ден

Комбинацијата од моќните мицели и хранливото масло од сусам, нежно и ефективно ја отстрануваат водоотпорната шминка и потврдокорната нечистотија од лицето и вратот. Ја освежува кожата и и ја враќа мекоста без чувство на затегнување. Содржи два типа на бази, односно маслена и водена.
Маслената база содржи природен хлорофил и ефикасно ги отстранува водоотпорната шминка и пудрата. Водената база длабински ги чисти порите и нежните делови на лицето на кожата. Ги храни и негува трепките.

 

Употреба: Убаво протресете го производот пред употреба, нанесете на памукче или крпче за чистење и пребришете ги лицето и вратот. Се користи навечер, како самостоен производ или во рутина за двојно чистење во комбинација со Оливал Мицеларниот гел, Оливал Мицеларната пена или Оливал Амино гелот зависно од потребите на вашата кожа.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

Исчисти
- +

Опис

Состојки: Aqua, Dodecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Sesamum Indicum Seed Oil, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Helichrysum Italicum Flower Oil, Sodium Chloride, Citric Acid, Limonene, Linalool

Дополнителни информации

Милилитража

150мл, 50мл

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.