Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ОСВЕЖИТЕЛЕН ТОНИК СО МАСЛО ОД СМИЛ

515 ден

Освежителниот тоник за лице е комбинација од етерично масло од смил, екстракт од семки од грозје и алое вера. Нежно тонизира, ја смирува и хидрира кожата, ја заштитува хидролипидната бариера, го смирува црвенилото и ја урамнотежува pH вредноста.

 

Употреба: Нанесете од тоникот на памукче или на дланка и поминете го лицето и вратот. Се користи наутро и навечер, по чистење на лицето, како подлога за серум, масло или крема.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Vitis Vinifera Seed Extract, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Tocopherol, Glycerin, Alcohol Denat., Helichrysum Italicum Flower Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citral, Geraniol, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.