Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ АКТИВНА МАСКА СО МАСЛО ОД СМИЛ

Original price was: 480 ден.Current price is: 240 ден.

Активната маска е базирана на прочистувачкото дејство на активниот јаглен и зелената глина. Извонредно ја отстранува нечистотијата од порите на кожата и го намалува дејството од штетните надворешни влијанија, додека пак етеричното масло од смил, камилицата и алое верата ја хранат и смируваат кожата. Поради високиот процент на глицерин, маската не се суши во потполност и не создава чувство на сушење и непријатно затегнување на кожата.

 

Употреба: Нанесете ја маската на лицето и вратот и по 10 мин. обилно исплакнете. За полесно отстранување на маската можете да користите мокро сунѓерче и малку Мицеларен гел со масло од смил. Маската се користи еднаш до два пати неделно.

 

Производот го носи независниот NATRUE серификат за природна козметика.

 

Tип на кожа: Комбинирана и масна кожа.

 

75 мл

- +

Description

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Solum Fullonum, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulfate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Charcoal Powder, Olea Europaea Fruit Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita Extract, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.