Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ВИТАМИН Ц+ КРЕМА

1,250 ден

Кремата базирана на дејството на витамин Ц и хранливите масла од макадамија и бадем ја хидратизира и храни кожата, го освежува тенот и ја заклучува влагата со што се зајакнува дејството на серумот. Кожата ја прави мека и го враќа чувството на еластичност и сјај.

 

Содржи стабилен и високо подносителен витамин Ц во облик на етилирана аскорбинска киселина (3-О-Етил Аскорбинска киселина)

 

Употреба: Кремата се нанесува самостојно, над Витамин Ц+ серумот или над некој од другите Professional серуми. Може да се нанесува наутро (со СПФ, ако тоа и одговара на кожата) како и навечер. Не содржи вештачки бои и мириси.

 

Тип на кожа: Сува, нормална и комбинирана кожа на која и одговараат масла.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Undecane, Tridecane, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.