Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ СЕРУМ ЗА ХИПЕРПИГМЕНТАЦИЈА

1,400 ден

Серумот докажано ја намалува видливоста на пигментациските флеки на кожата на лицето, рацете и телото, по неколку недели употреба.

 

Збогатен е со масло од шафраника и лимон кои го намалуваат производството на меланинот и екстракт од рузмарин и чилеанска малина за природна нега на кожата.

 

Има транспарентна, малку вискозна конзистентност која лесно се впива и се комбинира со други производи.

 

Напомена: Поради високата пропорција на природни состојки и нивните специфични својства, можна е варијација во бојата на производот, што не влијае на ефикасноста на серумот.

 

15 мл

- +

Опис

Состојки: Macadamia Integrifolia Seed Oil, Undecane, Tridecane, Carthamus Tinctorius Seed Oil, Bisabolol, Tocopherol, Rubus Idaeus Seed Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Citrus Limon Oil, PEG-8, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Limonene, Citral, Geraniol, Linalool

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.