Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ШАМПОН ОД КОПРИВА И ПЕПЕРМИНТ

409 ден

Благотворното дејство на екстрактот од коприва и пеперминт ефективно помага при зајакнување на циркулацијата во скалпот и растот на косата. Нежната текстура на шампонот допринесува за природен волумен и долготрајна свежина на косата. Шампонот не содржи СЛС и силикон.

 

Употреба: Нанесете го шампонот на мокра коса, нежно масирајте и оставете да делува неколку минути, а потоа исплакнете ја косата со благо расчешлување. По потреба повторете ја постапката.

 

Напомена: Избегнувајте контакт со очите.

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Glycerin, Panthenol, Sodium Chloride, Mentha Piperita Oil, Urtica Dioica Leaf Extract, Citric Acid, Isopropyl Palmitate, Sodium Benzoate, Isostearyl Isostearate, Potassium Sorbate, Octyldodecanol, Octyldodecyl Myristate, Disodium EDTA, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.