Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ КОКОС-РИЦИНУС МАСЛО ЗА КОСА

315 ден

Ладно цедените масла од кокос и рицинус прават благотворна комбинација за јакнење на косата и виталност на скалпот. Додека кокосовото масло ја храни косата и брзо се апсорбира во нејзината структура, маслото од рицинус ја згустнува косата, го негува скалпот и го поттикнува нејзиниот раст. Маслото се препорачува да се користи како пакување за коса, пред миење.
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

 

Тип на коса: Сите типови на коса.

 

60 мл

- +

Опис

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА МАСЛОТО ОД КОКОС-РИЦИНУС:

  • КАКО ПАКУВАЊЕ ЗА КОСА – вмасирајте го маслото на сува коса и замотајте ја со топол пешкир или марама. Оставете да делува преку целата ноќ или измијте ја косата по 30 мин. со шампон.

Состојки: Ricinus Communis Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Citrus Limon Seed Oil, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Limonene, Citral

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.