Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МАСЛО ОД ЧИЧЕК ЗА КОСА

390 ден

Маслото од чичек го спречува опаѓањето на косата и сувиот првут, па така, одлично надополнување е на Оливал Шампонот од чичек. Екстрактот кој се добива од коренот на чичек, покрај тоа што има позитивен ефект врз зајакнување на коренот, растот и квалитетот на косата, се користи и за лечење на разни кожни болести како сува себореја. Маслото од чичек надалеку е познато по своето исцелувачко, антивоспалително и антимикробно дејство, а неговите главни активни состојки се инулин, етеричното масло и танин.
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

 

Тип на коса: Сува, оштетена и ретка коса.

 

60 мл

Нема на залиха

Опис

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА МАСЛОТО ОД ЧИЧЕК:

  • КАКО ПАКУВАЊЕ ЗА КОСА – вмасирајте го маслото на сува коса и замотајте ја со топол пешкир или марама. Оставете да делува преку целата ноќ или измијте ја косата по 30 мин. со Оливал Шампонот од чичек.
  • ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА – за подобар сјај на косата нанесете неколку капки од маслото на дланките и рамномерно распределете го по врвовите на косата.

Состојки: Paraffinum Liquidum, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Arctium Lappa Root Extract, Isopropyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Beta-Carotene, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.