Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ХРАНЛИВ ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ

168 ден

Збогатен со етерично масло од смил, масла од сусам и фино иситнети зрнца од коски од маслинки и кајсија, Пилингот за лице ефективно ја чисти кожата на лицето, ја остава мазна, нахранета и свежа.

 

Употреба: Нанесете од пилингот на влажно лице, нежно масирајте, оставете да делува 2 до 3 минути и исплакнете со млака вода.

 

Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

 

Производот е формулиран според принципите на зелената хемија, односно не содржи микропластика.

 

75 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Glycerin, Prunus Armeniaca Seed Powder, Olea Europaea Seed Powder, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.