Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ГАВЕЗ ГЕЛ

250 ден

Гавез гелот брзо се апсорбира, пријатно ја лади и не ја масни кожата. Збогатен е со екстракт од корен на гавез, мента и камфор. Се користи при сите кожни тегоби, модринки, отоци, рани и посттрауматски состојби.

 

Употреба: Нанесете го гелот на посакуваното место со кружни движења без да се вмасирува, неколку пати на ден.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

250 мл

- +

Description

Состојки: Aqua, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Symphytum Officinale Root Extract, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Menthol, Camphor, Ethylhexylglycerin

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.