Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ПРИРОДЕН ШАМПОН СО МЕНТА И ЛАВАНДА

430 ден

Негувателните својства на активните состојки во Natural шампонот од мента и лаванда, односно етеричните масла од мента и лаванда ја обновуваат косата, го враќаат природниот сјај и мекост, и ја штитат од штетните надворешни влијанија. Лавандата ја поттикнува регенерацијата на скалпот, додека ментата ја регулира работата на лојните жлезди. Шампонот има малку разладувачки ефект со што ја регулира циркулацијата на скалпот. Не содржи СЛС, вештачки бои и мириси, туку природен дериват од кокосово масло (Coco glucoside) кој е многу нежен но ефективен за чистење на косата.

 

Употреба: Нанесете на влажна коса, нежно масирајте и оставете да делува неколку минути. Потоа исплакнете ја косата и нежно исушете.

 

Тип на коса: Сува и оштетена коса.

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Lavandula Angustifolia Oil, Mentha Piperita Oil, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Linalool, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.