Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МАГНЕЗИУМ ГЕЛ

228 ден

Гелот од магнезиум хлорид се применува на кожата, зглобовите и мускулите, а поради добрата апсорпција и брзото дејство, се користи по спортски активности. Со релаксирачки ефект, пријатно ја лади и регенерира кожата.

Употреба: Нанесете од гелот на посакуваното место со нежни кружни движења 3 до 4 пати на ден.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Alcohol Denat., Magnesium Chloride, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Menthol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.