Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ PROFESSIONAL ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ СПФ30

1,250 ден

Лесниот флуид со свиленкаста текстура и заштитен фактор 30 ви пружа висока заштита од широкиот спектар на УВА и УВБ зрачења. Брзо се апсорбира, хидрира и остава нежен сјај, поради што е идеална за секојдневна нега и заштита на сите типови на кожа, вклучувајќи ја сувата и чувствителна кожа.

 

Овој флуид е збогатен со ниацинамид и убикинон, односно коензим Q10. Ниацинамидот (витамин Б3) ја намалува појавата на неправилностите, го регулира лачењето на себумот и видливоста на порите, го изедначува тонот и текстурата на кожата. Убикинонот или коензим Q10 (антиоксиданс) штити од слободните радикали настанати од УВ зрачењето и околните стресови, ја стимулира синтезата на колаген, ја смирува кожата и делува превентивно против знаците на предвременото стареење.
Флуидот за лице СПФ 30 може да се користи како секојдневна подлога за шминка и може да се комбинира со производи како Витамин Ц серумот и Хијалурон Хидраторот 4Х. Производот не содржи вештачки мириси и бои.

 

Употреба: Нанесете ја кремата, рамномерно на лицето како краен чекор во утринската рутина.

 

Предупредување: Повторете ја заштитата на секои неколку часа. Не останувајте предолго на сонце иако користите производ за сончање. Не ги изложувајте новороденчињата и малите деца директно на сонце. Прекуумереното сончање сериозно го загрозува здравјето.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Propylene Glycol, Glycerin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Ubiquinone, Glyceryl Stearate, Sodium Polyacrylate Starch, Silica, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Methylpropanediol, Didecyldimonium Chloride, Polyquaternium-80

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.