Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ШАМПОН ОД РИЦИНУС

385 ден

Благотворното дејство на маслото од рицинус и пантенол длабински ја храни и негува косата и ја поттикнува бујноста. Крематата текстура на шампонот на долгорочен план допринесува за подобра густина, волумен и сјај на косата. Шампонот не содржи СЛС и силикон, а идеално е да го комбинирате со Оливал Рицинисувото масло како пакување пред миење на косата.

 

Употреба: Нанесете го шампонот на мокра коса, нежно масирајте и оставете да делува неколку минути, а потоа исплакнете ја косата со благо расчешлување. По потреба повторете ја постапката.

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Sodium Chloride, Panthenol, Ricinus Communis Seed Oil, Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Isopropyl Palmitate, Isostearyl Isostearate, Potassium Sorbate, Octyldodecanol, Octyldodecyl Myristate, Disodium EDTA

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.