Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ШАМПОН ОД ЧИЧЕК

328 ден

Шампонот од чичек е наменет за оштетена и сува коса. Значајно го намалува опаѓањето на косата, го зајакнува нејзиниот корен и ја намалува појавата на првут, додека истовремено ја чисти косата и го обновува скалпот. Главните носители на дејството се инулин, етерично масло и танин со противвоспалително и антимикробно дејство. Пантенолот го регенерира скалпот и ја храни косата, продирајќи длабоко во нејзиниот корен. Шампонот е pH неутрален, не содржи SLS (туку алтернатива SLES) и силикон.

 

За екстра ефект и поголеми резултати, препорачуваме да се комбинира со маслото од чичек (како пакување за коса, пред миење)

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Zea Mays Starch, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, CI 77891, Sodium Laureth Sulfate, Sesamum Indicum Seed Oil, Arctium Lappa Root Extract, Panthenol, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Linalool, CI 19140

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.