Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ PROFESSIONAL СЕТ ДЧ

1,350 ден

PROFESSIONAL СЕТ ДЧ содржи:

  1. Микроемулзија – 150 мл
  2. Амино гел – 150 мл
  3. ПОДАРОК / Professional трака за коса

Тип на кожа: Сите типови на кожа.
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

- +

Опис

Микроемулзијата е лесно масло за чистење на лице збогатено со сквалан и масло од коноп кои нежно си топи и отстранува водоотпорната шминка и производите за заштита од сонце. Екстрактот од сладок корен и витамин Е делуваат противвоспалително, антиоксидативно и ја негуваат кожата. Микроемулзијата се измива со леснотија и е идеален прв чекор за чистење на сите типови на кожа.

Амино гелот е хидратантен гел кој нежно ја чисти кожата од остатокот од шминка и нечистотија и ја припрема за следните чекори. Збогатен со бетаин, полиглутаминкса киселина, алантоин, алое вера и екстракт од сладок корен кои синергиски ја хидрираат кожата, спречуваат сушење и делуваат противвоспалително и смирувачки. Амино гелот е прилагоден за сите типови на кожа и е идеален втор чекор во чистењето на лицето.

Техника на двојно чистење:

  • На суви дланки нанесете од Микроемулзијата и на суво лице нежно масирајте минимум 20 секунди (идеално до 1 минута), од челото, до брадата и вратот.
  • Обрнете посебно внимание на капаците и областа околу очите. Со врвовите на прстите и мал притисок поминете ги затворените капаци – топлината ќе помогне да се стопи шминката.
  • Додадете вода како Микроемулзијата би се претворила во млеко и исплакнете. На влажна кожа вмасирајте го Амино гелот на лицето и вратот и повторно исплакнете.

Состојки:
Микроемулзија: Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Cannabis Sativa Seed Oil, Squalane, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Butylene Glycol, Aqua
Амино гел: Aqua, Decyl Glucoside, Glycerin, Xanthan Gum, Betaine, Lactic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Allantoin, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Sodium Polyglutamate, Sodium Levulinate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.