Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ PROFESSIONAL СЕТ Ц+

2,547 ден

PROFESSIONAL СЕТ Ц+ содржи:

  1. Витамин Ц+ серум – 30 мл
  2. Витамин Ц+ крема – 50 мл
  3. ПОДАРОК/ Масажер за лице со зелен жад

За повеќе информации погледнете во Опис на производот

- +

Опис

Витамин Ц+ серумот е концентриран серум со 10% етилирана аскорбинска киселина (3-О-Етил Аскорбинска киселина), односно стабилен дериват на витамин Ц, ферулична киселина, Витамин Е со додаток на троксерутин, хијалуронска киселина и ектоин. Овој спој на активни супстанции ја намалува видливоста на хиперпигментацијата и флеките, има антиоксидативно дејство и го враќа природниот младешки сјај. Серумот длабински ја хидратизира кожата и долгорочно го урамнотежува нивото на хидратација.

Употреба: Нанесете го серумот на чисто, навлажнето лице, наутро пред производ за заштита од сонце, или навечер пред Витамин Ц+ кремата.

Витамин Ц+ кремата кремата базирана на дејството на витамин Ц и хранливите масла од макадамија и бадем ја хидратизира и храни кожата, го освежува тенот и ја заклучува влагата со што се зајакнува дејството на серумот. Кожата ја прави мека и го враќа чувството на еластичност и сјај. Содржи стабилен и високо подносителен витамин Ц во облик на етилирана аскорбинска киселина (3-О-Етил Аскорбинска киселина)

Употреба: Нанесете ја кремата по Витамин Ц+ серумот.

Жадот како средство за нега на кожа првично бил употребуван уште во античко време од страна на жените во Кина, кои се познати по својата убава и негувана кожа.
Ваквите face rollers се идеални за кожа на која и е потребна масажа чија што секојдневна примена ќе доведе до:
– зголемување на циркулацијата
– намалување на подуеноста и отеченоста на кожата
– израмнување на фините линии односо намалување на брчките
– зголемување на имунитетот на кожата
– делува антивоспалитено со што се намалува појавата на акни
– зголемена продукција на нови клетки кои лесно и едноставно ќе ги заменат старите и мртви клетки
– изедначување на тенот и намалување на депигментациите
– зголемена еластичност на кожа постигната преку зголемена дренажа.

Како да го користите масажерот за лице (ролер) од зелен жад:

1. За најефективно делување, пред употреба, ставете го масажерот (ролерот) во фрижидер и почекајте убаво да се излади.
2. Нанесете го серумот на кожата со лесно тапкање. Потоа започнете ја масажата со ролерот со нежни равномерни движења од вратот према лицето, па продолжете на целото лице и челото.
3. Вратот, брадата, образите и челото, масирајте ги со поширокиот крај на масажерот, додека за масажа на слепоочниците и пределот околу очите се користи помалиот дел на масажерот. На крај нанесете ја кремата.

Состојки:
Витамин Ц+ серум:
Aqua, 3-o-Ethyl Ascorbic Acid, Butylene Glycol, Tocopherol, Ferulic Acid, Sodium Hyaluronate, Coceth-7, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Glyceryl Oleate, Glyceryl Dioleate, Troxerutin, Ectoin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin
Витамин Ц+ крема: Aqua, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Undecane, Tridecane, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.