Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МАГНЕЗИУМ МАСЛО

650 ден

Магнезиум маслото е високо концентриран раствор на магнезиум хлорид кој се користи за масажа на кожата, зглобовите и мускулите по спортска активност. На напнатите и уморни мускули им дава моментално опуштање и релаксација.

 

Употреба: Нанесете од маслото на посакуваното место и вмасирајте со крумни движења. Препорачаната доза е 12 испумпувања дневно, а 15 минути по нанесувањето исплакнете го местото. Маслото може да се користи и како купка за нега на стапала и тело.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

100 мл

- +

Description

Состојки: Aqua, Magnesium Chloride, Glycerin, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.