Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МАГНЕЗИУМ МАСЛО

520 ден

Магнезиум маслото е високо концентриран раствор на магнезиум хлорид кој се користи за масажа на кожата, зглобовите и мускулите по спортска активност. На напнатите и уморни мускули им дава моментално опуштање и релаксација.

 

Употреба: Нанесете од маслото на посакуваното место и вмасирајте со крумни движења. Препорачаната доза е 12 испумпувања дневно, а 15 минути по нанесувањето исплакнете го местото. Маслото може да се користи и како купка за нега на стапала и тело.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

100 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Magnesium Chloride, Glycerin, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.