Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ КУРКУМА ГЕЛ

290 ден

Куркума гелот има благотворно дејство врз подвижноста на зглобовите. Збогатен е со екстракт од корен на лековитата тропска билка куркума, ментол и камфор. По примената благо ја лади, а потоа ја грее површината на кожата.

 

Употреба: Нанесете го гелот на посакуваното место со кружни движења без да се вмасирува, неколку пати на ден.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

250 мл

 

Производот е достапен и во нашата продавница на ул.Благој Давков бр.2 (кај Кино Карпош кафичот) во Дебар Маало, како и во сите продавници на Натура Терапи.

- +

Description

Состојки: Aqua, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Curcuma Xanthorrhiza Root Extract, Sodium Hydroxide, Camphor, Menthol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerine, CI 19140

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.