Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА РАЦЕ И НОКТИ ОД МАСЛИНКА

280 ден

Хидратантната крема за раце и нокти со масло од маслинка интензивно ја хидратизира кожата, длабонски ја храни и омекнува. Нежната текстура на кремата исклучително брзо се апсорбира во кожата, ја штити од сушење и допринесува за зајакнување и сочувување на ноктите. Идеална е за секојдневно често користење по миење на рацете.
Доаѓа во практично пакување со пумпица која го олеснува секојдневното користење.

 

150 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Sesamum Indicum Seed Oil, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Phenoxyethanol, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Ethylhexylglycerin, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.