Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ЕКСТРА БОГАТА КРЕМА СО МАСЛО ОД СМИЛ

690 ден

Извонредната хранливост и густа текстура на Екстра богатата крема со масло од смил се темели на делувањето на етеричните масла од смил, масла од маслинки, семки од кајсија и екстракт од алое вера и камилица. Богатството од природни состојки на кожата и ја враќа природната влага, еластичност и сјај.

 

Употреба: Нанесете ја кремата на чисто лице навечер, како самостоен производ, или по употреба на серум како што е Оливал Хијалурон Хидраторот 4Х. За екстремно сува кожа може да се користи и во текот на денот или по потреба.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Cera Alba, Lanolin, Olea Europaea Fruit Oil, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Oenothera Biennis Oil, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita Extract, Helichrysum Italicum Flower Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.