Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ КРИСТАЛНО СУВО МАСЛО

850 ден

Кристалното суво масло со сребрени честички и дава свежина на вашата кожа при тоа правејќи ја неодоливо мека и нежна. Го истакнува сјајот на косата. По аплицирањето не ја масни кожата поради брзото апсорбирање. Се користи за лице, тело и коса. Содржи природни масла од бадем, макадамија и роза.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа. Не се препорачува за кожа на лице склона кон неправилности како запушување на пори, мозолчиња и акни.

 

50 мл

 

- +

Опис

Состојки: Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Diethylhexyl Adipate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Rosa Canina Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Parfum, Tocopheryl Acetate, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Calcium Aluminium Borosilicate, Silica, CI 77891, CI 77861

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.