Top

ОЛИВАЛ ВОЛШЕБНО МЛЕКО ЗА ТЕЛО

520 ден

Волшебното млеко за тело содржи богата комбинација на висококвалитетни природни масла од лешник, јојоба, роза, макадамија и арган кои длабински ја хранат и хидрираат кожата. Маслото од макадамија, како и аргановото масло, е познато по своето дејство во спречување на предвременото стареење на кожата и е вистинско богатство на витамин Е. Маслото од јојоба ја прави кожата мазна и мека, и е идеална состојка во вакви препарати поради сличната структура со природната масленост на кожата.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Sodium Polyacrylate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Corylus Avellana Seed Oil, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Rosa Canina Fruit Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Benzyl Salicylate, Linalool, Citronellol, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.