Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ВОЛШЕБЕН ПИЛИНГ ГЕЛ

520 ден

Волшебниот пилинг гел е наменет за нежно и темелно чистење на кожата на телото (и лицето). Има благ мирис и пријатна текстура која лесно се одмива, а неговата нежна пена не ги иритира очите. Базата на овој пилинг гел е природен сурфактант (тензид) кој не ја суши кожата и создава лесен заштитен слој. Содржи емолиентни биолипиди кои дополнително ја хидрираат кожата и ја прават мека и нежна на допир. Коските од кајсија во форма на ситни пилинг зрнца помагаат во отстранувањето на мртвите клетки од површината на кожата, ја поттикнуваат нејзината регенерација и го одржуваат природниот тонус и изглед.

 

Употреба: Нанесете од пилинг гелот на влажна кожа, нежно масирајте и обилно исплакнете.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за сува и чувствителна кожа.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Coco Glucoside, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copolymer, Sodium Coco-Sulfate, Parfum, Prunus Armeniaca Seed Powder, Phenoxyethanol, Ethylhexlglycerin, CI 19140, CI 16255, Benzyl Salicylate, Linalool, Citronellol, Limonene

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.