Top

ОЛИВАЛ SUPER MRKVA БАЛСАМ ЗА УСНИ СПФ20

125 ден

Super Mrkva балсамот за усни содржи заштитен фактор 20 кој дава умерена заштита на усните. Богатата комбинација од екстракт од морков, маслинки, какао и невен ги штити усните од сушење, пукање и им дава природен сјај.

 

Предупредување: НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА ДЕЦА. Не се изложувајте предолго на сонце иако користите производи за заштита. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето.

 

4,8 гр

- +

Опис

Состојки: Octyldodecanol, C10-18 Triglycerides, Ricinus Communis Seed Oil, Hydrogenated Castor Oil Behenyl Esters, Hydrogenated Olive Oil Stearyl Esters, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Theobroma Cacao Seed Butter, Butyrospermum Parkii Butter, Cocos Nucifera Oil, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Beta-Carotene, Helianthus Annuus Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Polyglyceryl-2 Sesquioleate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Tocopheryl Acetate, Aroma, Helianthus Annuus Hybrid Oil, Calendula Officinalis Flower Extract, BHT

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.