Top

ОЛИВАЛ SUNSTICK ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ СТИК СПФ50

560 ден

SunStick повеќенаменскиот стик СПФ50 е наменет за заштита на сите типови на кожа на лицето, усните, а воедно и на најизложените делови на телото. Може да се користи во сите годишни времиња и спортски активности како што се пливање, велоспедизам, планинарење и скијање каде лицето е директно и најмногу изложено на сонце. Исто така стикот е еден од ретките производи посебно наменети за заштита на тетоважи или слични делови на кожата на кои им треба посебна нега и внимание. Пчелиниот восок, ланолин, маслото од маслинки и какао путерот се базата на SunStick-от кои покрај високата заштита од сонце, длабински ја хидрираат, хранат и регенерираат кожата. Спречува сушење на кожата и ја штити од ветер и морска вода.
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

 

15 мл

- +

Опис

Употреба: Нанесете обилно и рамномерно на кожата пред изложување на сонце. Повторете ја заштитата по пливање, потење или бришење, или минимум на секои 2 часа.

Предупредување: Не се изложувајте предолго на сонце иако коритите производи за заштита. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето. Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

Состојки: C12-15 Alkyl Benzoate, Cera Alba, Homosalate, Titanium Dioxide, Octocrylene, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Palmitate, Lanolin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Theobroma Cacao Seed Butter, Olea Europaea Fruit Oil, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Silica, Amylcinnamyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.