Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ SUNHAIR ЗАШТИТЕН СПРЕЈ ЗА КОСА

250 ден

SunHair заштитниот спреј, збогатен со масла од арган и макадамија, ја штити косата од сончевите зраци, морската вода и ветер. Содржи филтри кои создаваат заштитнички слој околку самото влакно, поради што е идеален за користење на плажа или при подолго изложување на сонце.

 

Употреба: Нанесте го спрејот пред капење или изложување на сонце

 

100 мл

- +

Опис

Состојки: Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Cyclopentasiloxane, Diethylhexyl Adipate, Octocrylene, Phenyl Trimethicone, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Parfum, Benzyl Alcohol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Coumarin

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.