Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ СЕРУМ ПРОТИВ БРЧКИ СО ЗЕЛЕНО КАФЕ

330 ден

Серумот против брчки со зелено кафе се темели на богатството од екстремно хранливи есенцијални масни киселини содржани во сировите, необработени зрна кафе. Маслото од зелено кафе заедно со маслата од јојоба, макадамија и уреа поттикнуваат интензивна хидратација на кожата во нејзините најдлабоки слоеви, ја измазнуваат површината на кожата со што се изедначува текстурата и постепено се намалува видливоста на брчките и фините линии. Покрај неговата улога во борбата против брчките, серумот се препорачува да се користи и по подолго изложување на сонце, за спречување на последиците од штетните надворешни влијанија како што се смогот, стресот и несоницата.

 

Употреба: Нанесете го серумот на чиста кожа на областа околку очите, усните или пак на целото лице, а потоа негата довршете ја со крема.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

15 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Urea, Coffea Arabica Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.