Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ СЕРУМ ПРОТИВ ХИПЕРПИГМЕНТАЦИЈА СО ШАФРАН

775 ден

Серумот против хиперпигментација докажано ја намалува видливоста на хиперпигментациските флеки на кожата, рацете и телото по неколку недели од употребата. Збогатен е со шафран и лимонско масло кое го намалува производството на меланин и масло од чилеанска малина кое обезбедува природна заштита од сонце.

 

Употреба: На чисто и малку влажно лице нанесете неколку капки од серумот на областа каде се наоѓаат флеките, и нежно вмасирајте го убаво во кожата. Серумот се користи два пати на ден, а може да се користи и во текот на летото со дополнителна крема или спреј за заштита од сонце.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

15 мл

- +

Опис

Состојки: Macadamia Integrifolia Seed Oil, Undecane, Tridecane, Carthamus Tinctorius Seed Oil, Bisabolol, Tocopherol, Rubus Idaeus Seed Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Citrus Limon Oil, PEG-8, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Limonene, Citral, Geraniol, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.