Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ШАМПОН ОД ЧИЧЕК

168 ден

Шампонот од чичек значително го намалува опаѓањето на косата, го зајакнува коренот и ја спречува појавата на првут. Главните активни состојки, инулин, етеричнo маслo од чичек и танин со своите антивоспалителни и антимикробни својства помагаат во лечењето на сува себореја на скалпот. Пантенолот ја храни косата, го обновува скалпот и продира длабоко во нејзините корени. Шампонот е PH неутрален и не предизвикува иритации.

 

Тип на коса: Сува, оштетена и ретка коса.

 

300 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Zea Mays Starch, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, CI 77891, Sodium Laureth Sulfate, Sesamum Indicum Seed Oil, Arctium Lappa Root Extract, Panthenol, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 19140

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.