Top

ОЛИВАЛ РУЖИНО ЗЛАТНО МАСЛО

425 ден

Ружиното златно масло е комбинација од сквалан и природни високо хранливи масла од дива роза, макадамија и бадем, збогатени со три различни видови на шимер. Ја храни и негува кожата на телото, лицето и косата. Брзо се апсорбира, не ја масни кожата и и дава прекрасен и богат сјај. Маслото е идеално за лица со светол тен и ладни поддтонови на кожа.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за сува и чувствителна кожа. Не се препорачува за кожа склона кон неправилности како запушување на пори, мозолчиња и акни.

 

50 мл

- +

Опис

Состојки: Macadamia Integrifolia Seed Oil, Diethylhexyl Adipate, Isopropyl Myristate, Caprylic/Capric Triglyceride, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Squalane, Rosa Canina Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Mica, Calcium Aluminum Borosilicate, Silica, Tin Oxide, Parfum, Damascenone, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, CI 77891, CI 77491

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.