Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ РУЖИНО МЛЕКО + РУЖИН ПИЛИНГ ГЕЛ ГРАТИС

520 ден

Збогатено со хранлив природен сквалан од маслинка и маслата од дива роза, бадем и макадамија, Ружиното млеко за тело длабински ја негува и храни кожата, и ја остава со свеж и прекрасен мирис. Идеално е за нега на кожата по користење на Оливал Ружиниот пилинг за тело.

 

Збогатен со зрнца од коски од кајсија и мирис на роза, Ружиниот пилинг гел нежно и темелно ги отстранува мртвите клетки од кожата. При контакт со вода, гелот се трансформира во лесна пена која темелно ја чисти кожата и ја спрема за следниот чекор во рутината за нега, при тоа оставајќи ја мека, мазна и со пријатен мирис.

 

Употреба: Нанесете го гелот на влажна кожа, вмасирајте и исплакнете со вода.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за сува и чувствителна кожа.

 

200 мл

- +

Опис

Состојки:
Ружино млеко за тело: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Squalane, Rosa Canina Fruit Oil, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

Ружин пилинг гел: Aqua, Coco Glucoside, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copolymer, Sodium Coco-Sulfate, Prunus Armeniaca Seed Powder, Parfum, Citric Acid, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, CI 16255

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.