Top

ОЛИВАЛ РУЖИН GLOW СПРЕЈ

700 ден

Нежниот Ружин Glow спреј збогатен со три различни видови на шимери и негувателен глицерин дава бисерен сјај, ја нагласува убавината на тенот, ја хидрира кожата и ја освежува. Може да се користи и како последен чекор во шминкањето.

 

Употреба: Нанесете неколку истиснувања од пумпицата на лицето, деколтето или кожата на телото од растојание од десет сантиметри и оставете го да се исуши.

 

Протресете добро пред употреба (минимум 30 секунди).

 

100мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Mica, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Calcium Aluminum Borosilicate, Silica, Tin Oxide, Parfum, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, CI 77891, CI 77491, CI 16255

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.