Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МАСТ ОД НЕВЕН

175 ден

Маста од невен поттикнува регенерација на кожата, ја омекнува и штити. Екстрактот од цвет на невен, маслото од бадем и витамин Е ја хранат и негуваат кожата. Маста е прикладна за возрасни и деца над три годишна возраст.

 

Употреба: Нанесете тенок слој од маста и нежно вмасирајте ја во кожата неколку пати на ден.

 

Тип на кожа: Сува, груба и испукана кожа на лице и тело

 

30 мл

- +

Опис

Состојки: Petrolatum, Aqua, Lanolin, Helianthus Annuus Seed Oil, Calendula Officinalis Flower Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Beta-Carotene, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.