Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ПРИРОДНА АНТИБАКТЕРИСКА КРЕМА ЗА РАЦЕ

225 ден

Natural природниот антибактериски крем за раце со екстракт од коњско опавче и масла од чајно дрво и жалфија. Го спречува развојот на микроби, го намалува потењето на дланките, ја заштитува кожата и ја прави мека. Поради природното антимикробно и антиперспирантно дејство, оваа крема е идеална за нега на суви и чувствителни раце при носење заштитни нараквици.

 

Употреба: Нанесете од кремата неколу пати на ден, по миење на рацете.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа

 

75 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Paraffinum Liquidum, Helianthus Annuus Seed Oil, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Sodium Stearoyl Glutamate, Equisetum Arvense Extract, Salvia Officinalis Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Limonene

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.