Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МАСАЖЕР ЗА ЛИЦЕ (РОЛЕР) ОД ЦРН ОБСИДИЈАН

570 ден

Масажерот за лице од црн обсидијан се користи за релаксирачка масажа на лицето и вратот. Ја подобрува циркулација на крвта во кожата, ги ублажува отокот и надуеноста, го освежува тенот. Тоа се првите резултати по масажата, додека со долготрајна употреба може да го подобри тонусот на кожата. На краевите на масажерот има ролери со различни димензии прилагодени за пошироките и потесните  места на лицето, како што се образите и слепоочниците. Поголемиот ролер  е текстуриран со испакнатини.
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

 

Напомена: Масажерот е изработен од црн обсидијан, вулканско стакло. Поради специфичноста и оригиналноста на самиот природен материјал, текстурата на каменот и интензитетот на бојата на секој поединечен масажер може да варираат.

- +

Опис

Како да го користите масажерот за лице (ролер) од црн обсидијан:

1. Со масажа движете се од рамената кон вратот и лицето, но претходно нанесете го омилениот серум, крем или идеално, масло, како што е Оливал Омега еликсирот. Масажерот нежно се тркала од рамото до вратот. Кога ќе стигнете до пределот зад увото, масирајте кружно на место.
2. Со истите движења на масажерот преминете на деловите од лицето, од средината на брадата до образите, па од носот до слепоочниците. Повторно масирајте ги највисоките точки во место со кружни движења.
3. Нежно повлечете го ролерот од коренот на носот до темето, во средината на челото и на секоја страна. Масирајте ги вратот, брадата, образите и челото со поширокиот крај на масажерот, а со потесниот крај масирајте ги слепоочниците и пределот околу очите.
4. По желба, нанесете го остатокот од  рутинската нега (на пример, крем после серумот).
5. За ефект на ладење, претходно изладете го масажерот во фрижидер.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.