Top

ОЛИВАЛ МАСТ ОД КОНОП

330 ден

Маста од коноп има регенеративна, заштитна функција и го спречува сушењето на површината на кожата. Помага при црвенилa и иритација предизвикани од надворешни фактори како што се ветер, топлина или студ, депилација. Се препорачува за регенерација на сува, оштетена или збрчкана кожа на лицето и телото.

 

Употреба: Нанесете ја маста во тенок слој и нежно вмасирајте го во кожата неколку пати на ден. Маста е погодна за возрасни и за деца над три години.

 

30 мл

- +

Опис

Состојки: Sesamum Indicum Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cera Alba, Cetyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.