Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ МАГНЕЗИУМ ГЕЛ

Original price was: 285 ден.Current price is: 143 ден.

Гелот од магнезиум хлорид се применува на кожата, зглобовите и мускулите, а поради добрата апсорпција и брзото дејство, се користи по спортски активности. Со релаксирачки ефект, пријатно ја лади и регенерира кожата.

Употреба: Нанесете од гелот на посакуваното место со нежни кружни движења 3 до 4 пати на ден.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

250 мл

- +

Description

Состојки: Aqua, Alcohol Denat., Magnesium Chloride, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Menthol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.