Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ КОЊСКИ БАЛСАМ

125 ден

Коњскиот балсам ја подобрува циркулацијата и движењето на зглобовите, додека екстактот од див костен во комбинација со ментолот и камфорот даваат благо чувство на ладење.

 

Употреба: Нанесете го гелот на посакуваното место со кружни движења без да се вмасирува, неколку пати на ден.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Camphor, Menthol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, CI 19140, CI 42051

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.