Top

ОЛИВАЛ КОМПЛЕТ АКТИВНА МАСКА И ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ

700 ден 595 ден

Комплетот содржи:

  1. АКТИВНА МАСКА СО МАСЛО ОД СМИЛ 75 мл
  2. АКТИВЕН ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ 75 мл
Тип на кожа: Комбинирана и масна кожа.
- +

Опис

Активната маска е базирана на прочистувачкото дејство на активниот јаглен и зелената глина. Извонредно ја отстранува нечистотијата од порите на кожата и го намалува дејството од штетните надворешни влијанија, додека пак етеричното масло од смил, камилицата и алое верата ја хранат и смируваат кожата.
Употреба: Нанесете ја маската на лицето и вратот и по 10 мин. обилно исплакнете. Маската се користи еднаш до два пати неделно.

Активниот пилинг е базиран на прочистувачкото дејство на активниот јаглен и коските од кајсија и маслинка. Пилингот темелно ја чисти кожата, додека етеричното масло од смил ја поттикнува нејзината регенерација.
Употреба: Нанесете го пилингот на суво лице и врат, нежно масирајте и по 2-3 мин. обилно исплакнете. Пилингот се користи еднаш неделно.
Производот е формулиран според принципите на зелената хемија, односно не содржи микропластика.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.