Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ИНТЕНЗИВНА КРЕМА ЗА НЕГА НА СТАПАЛА

150 ден

Интензивната крема за нега на стапала ефикасно делува на тврдите делови на стапалата. Оваа концентрирана подготовка е идеална за нега на пети со посебни потреби, како што се тврди и испукани стапала или разни облици на хиперкератоза. Концентрираната активна компонента од бензоева смола, дејствува антибактериски и кератолитички.

 

Употреба: Кремата се нанесува на полувлажни стапала, а за подобар ефект се препорачува да се користи во комбинација со Оливал Антибактериската купка за стапала.

 

100 мл

- +

Опис

Состојки: Paraffinum Liquidum, Aqua, Cetyl Palmitate, Cera Alba, Alcohol Denat., Sodium Borate, Styrax Benzoin Gum, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.