Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ИНТЕНЗИВНА КРЕМА ЗА НЕГА НА СТАПАЛА

165 ден

Интензивната крема за нега на стапала ефикасно делува на тврдите делови на стапалата. Оваа концентрирана подготовка е идеална за нега на пети со посебни потреби, како што се тврди и испукани стапала или разни облици на хиперкератоза. Концентрираната активна компонента од бензоева смола, дејствува антибактериски и кератолитички.

 

Употреба: Кремата се нанесува на полувлажни стапала, а за подобар ефект се препорачува да се користи во комбинација со Оливал Антибактериската купка за стапала.

 

100 мл

- +

Опис

Состојки: Paraffinum Liquidum, Aqua, Cetyl Palmitate, Cera Alba, Alcohol Denat., Sodium Borate, Styrax Benzoin Gum, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.