Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ХИЈАЛУРОНСКИ СЕРУМ ПРОТИВ БРЧКИ СО МАСЛО ОД СМИЛ

458 ден

Хијалуронскиот серум против брчки со масло од смил значително го ублажува и успорува процесот на стареење. Интензивно ја хидрира кожата и ја намалува видливоста на првите брчки по неколку минути од нанесувањето, а долгорочно ја зголемува еластичноста и густината на кожата. Маслото од смил дополнително го зајакнува anti-age ефектот, благотворно ја ревитализира и регенерира кожата изложена на штените надворешни влијанија. Покрај хијалуронот кој ги потполнува брчките и ја измазнува кожата, овој серум содржи бета глукан и протеини од јачмен кои ја штитат кожата од секојдневниот стрес и дополнително делуваат на ревитализација и младоликиот изглед на кожата.

 

Употреба: Нанесете го серумот на чисто, минимално влажно лице наутро и навечер. Најдобро е да го користите неколку минути пред нанесување на крема или масло за лице. Едно мало истиснување на тубата е доволно за цело лице.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

15 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Trehalose, Glycerin, Pentylene Glycol, Beta-Glucan, Hordeum Vulgare Seed Extract, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.