Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ GUA SHA КАМЕН ЗА МАСАЖА НА ЛИЦЕ ОД РОЗЕВ КВАРЦ

1,000 ден

Оливал Gua Sha каменот изработен од розев кварц е наменет за релаксирачка масажа на лицето.

 

Редовната употреба на масажерот доведува до:
– зголемување на циркулацијата
– намалување на подуеноста и потеченоста на кожата
– израмнување на фините линии односно намалување на брчките
– зголемена продукција на нови клетки кои лесно и едноставно ќе ги заменат старите и мртви клетки
– изедначување на тенот и намалување на депигментациите
– зголемена еластичност на кожата постигната преку зголемена дренажа
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

 

Напомена: Gua Sha каменот е изработен од оригинален розев кварц, ценет полускапоцен камен. Подари специфичноста и изворот на самиот природен материјал, текстурата на каменот и интезитетот на бојата може да варираат кај секое поединечно парче.

- +

Опис

Како да го користите Gua Sha каменот:

– Започнете со масажата од рамената према вратот и лицето, а претходно нанесете го вашиот омилен серум, крема или масло. Со вдлабнатиот дел од gua sha каменот нежно повлечете од рамената према вратот. Кога ќе дојдете до пределот позади ушите, кружно масирајте во едно место.
– Со вдлабнатиот дел од каменот и истите нежни движења поминете ги рабовите на лицето од средината на брадата до образите, потоа од носот до слепоочниците и повторно кружно масирајте во едно место.
– Свртете го каменот и со рамната површина нежно поминете го пределот од коренот на носот до почетокот на косата, по средината и од двете страни. На крајот, по желба нанесете ги останатите производи за нега. Измијте го Gua Sha каменот во млака вода и чувајте го за понатамошна употреба. Ако сакате ладен ефекt, ставете го каменот во фрижидер пред масажата.

Димензиите на каменот се околу 8,0 x 5,0 x 0,5 c, и е достапен и во Оливал Professional сетот 4Х. Оливал Gua Sha каменот доаѓа спакуван во картонска кутија со Professional налепница, со детален опис и упатство за употреба.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.