Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ GUA SHA КАМЕН ОД ВИОЛЕТОВ АМЕТИСТ

870 ден

Оливал Gua Sha каменот изработен од виолетов аметист се користи за релаксирачка масажа на лицето. Ефектот на стимулирана циркулација, поздрава боја на тенот и општа релаксација е видлив веднаш по масажата, додека за резултат во однос на зајакнување на тонусот  на кожата бара подолготрајна и доследна примена.
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

 

Напомена: Гуа Ша каменот е направен од виолетов аметист, високо ценет кристал. Поради специфичноста и оригиналноста на самиот природен материјал, текстурата на каменот и интензитетот на бојата на секој поединечен камен може да варираат.

- +

Опис

Како да го користите Gua Sha каменот од виолетов аметист:

– Започнете со масажата од рамената према вратот и лицето, а претходно нанесете го вашиот омилен серум, крема или масло. Со вдлабнатиот дел од gua sha каменот нежно повлечете од рамената према вратот. Кога ќе дојдете до пределот позади ушите, кружно масирајте во едно место.
– Со вдлабнатиот дел од каменот и истите нежни движења поминете ги рабовите на лицето од средината на брадата до образите, потоа од носот до слепоочниците и повторно кружно масирајте во едно место.
– Свртете го каменот и со рамната површина нежно поминете го пределот од коренот на носот до почетокот на косата, по средината и од двете страни. На крајот, по желба нанесете ги останатите производи за нега.

Димензиите на каменот се околу 8,0 x 5,5 x 0,8 cm. Оливал Gua Sha каменот доаѓа спакуван во картонска кутија со Professional налепница, со детален опис и упатство за употреба.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.