Кошничката е празна.

Top

ОЛИВАЛ ГЕЛ ОД ЃАВОЛСКА КАНЏА

125 ден

Гелот од ѓаволска канџа има благотворно дејство врз подвижноста на зглобовите и мускулите. Збогатен е со ментол и екстракт од многу вреднуваниот корен на пустинското растение Ѓаволска канџа. По нанесувањето нежно ја лади, а потоа постепено ја загрева површината на кожата.

 

Употреба: Нанесете го гелот на посакуваното место со кружни движења без да се вмасирува, неколку пати на ден.

 

Предупредување: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Не се препорачува за трудници и деца помали од 6 години. Избегнувајте контакт со слузница и отворени рани. Доколку се појави иритација, прекинете со употреба. Да се чува на температура до 25°C, вон дофат на деца.

 

250 мл

- +

Опис

Состојки: Aqua, Alcohol Denat, Herpagophytum Procumbens Root Extract, Menthol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Parfum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

v

Со вистинска страст кон природната козметика го одбравме и го понудивме најдоброто за комплетна нега на Вашето тело.